Witaj na portalu z odpowiedziami na Twoje pytania!
Co to jest...? Jak zrobić...? Dlaczego...?

Na pewno często zastanawiałeś się co to jest... albo jak zrobić.. Ten portal powstał po to aby móc znaleźć odpowiedzi na takie właśnie pytania.  Odpowiedzi na pytania przygotowany są przez specjalistów w danych tematach. Odpowiedzi są rzeczowe i kompetentne.  Zapraszamy do lektury.

Możecie również zgłaszać swoje pytania poprzez formularz kontaktowy. Odpowiemy na 100%!

Autorzy.
Surreal Template Image

 

Co to jest PageRank?


Algorytm PageRank został opracowany przez założycieli firmy Google i jest wykorzystywany przez wyszukiwarkę internetową Google. Szczegóły właściwego algorytmu nigdy nie zostały upublicznione i są jednymi ze ściśle strzeżonych tajemnic Google. Do tego są cały czas poprawiane, aby zwiększać efektywność mechanizmu. Wszystkie informacje dostępne jawnie przedstawiają jedynie wzorcową wersję stosowanego algorytmu. Wynik PageRank pokazywany jest jako jedna z opcji dostępnych w pasku narzędziowym Google, sprawdzać można go również w wielu serwisach niezależnych.
PageRank wykorzystuje mechanizm naukowy, według którego artykuł jest tym wyżej oceniany, im częściej jest cytowany przez innych autorów. Analogicznie strona internetowa jest tym ważniejsza, im więcej innych stron na nią wskazuje. Google traktuje odsyłacz ze strony X do strony Y jako głos udzielony stronie Y przez stronę X. Dodatkowo analizuje strony z odnośnikami. Linki na stronach, które same w rankingu są oceniane wysoko, mają większe znaczenie i pomagają zwiększyć wartość ocenianej strony.
Google wykorzystuje również zaawansowane algorytmy dopasowywania dokumentów do zapytania użytkownika - zlicza ilość wystąpień wyszukiwanych słów i fraz kluczowych oraz analizuje wszelkie aspekty zawartości strony (ewentualnie stron wskazujących na daną stronę).