Witaj na portalu z odpowiedziami na Twoje pytania!
Co to jest...? Jak zrobić...? Dlaczego...?

Na pewno często zastanawiałeś się co to jest... albo jak zrobić.. Ten portal powstał po to aby móc znaleźć odpowiedzi na takie właśnie pytania.  Odpowiedzi na pytania przygotowany są przez specjalistów w danych tematach. Odpowiedzi są rzeczowe i kompetentne.  Zapraszamy do lektury.

Możecie również zgłaszać swoje pytania poprzez formularz kontaktowy. Odpowiemy na 100%!

Autorzy.
Surreal Template Image

 

Co to jest RSS?


RSS to sposób rozpowszechniania informacji publikowanych na stronach WWW. Wiadomości RSS są dostarczane w formie nagłówków i przypominają pocztę elektroniczną - mają tytuł, skrót i odnośnik, który prowadzi do pełnej informacji na stronie WWW.
Najczęściej spotykane rozwinięcia RSS to:
- Really Simple Syndication
- RDF Site Summary
- Rich Site Summary
- Rich Site Syndication
- Rich Syndication Standard

Do odczytywania wiadomości RSS służą specjalne programy, zwane czytnikami, które przypominają często programy pocztowe. Są również takie, które instalują się jako wtyczka bezpośrednio do programu pocztowego, dzięki czemu wiadomości odczytuje się jak zwykłe e-maile. Dzięki takiemu podejściu czytnik może zaznaczać, które wiadomości zostały już przeczytane i porządkować je według wybranych przez użytkownika kryteriów.

Do głównych zalet RSS-ów można zaliczyć:
* szybkość otrzymywania najnowszych wiadomości, natychmiast po ich publikacji;
* kompleksowość, polegającą na możliwości zebrania informacji z wielu źródeł w jednym miejscu;
* łatwość i szybkość obsługi wynikającą z faktu, że nie trzeba otwierać wielu stron internetowych i klikać wielu linków;
* mały rozmiar ściąganych plików, który ma istotne znaczenie w przypadku, kiedy korzysta się z Internetu poprzez urządzenia bezprzewodowe;
* omijanie spamu - brak konieczności oglądania wielu reklam i ładowania ciężkich stron ze zbędnymi informacjami.