Witaj na portalu z odpowiedziami na Twoje pytania!
Co to jest...? Jak zrobić...? Dlaczego...?

Na pewno często zastanawiałeś się co to jest... albo jak zrobić.. Ten portal powstał po to aby móc znaleźć odpowiedzi na takie właśnie pytania.  Odpowiedzi na pytania przygotowany są przez specjalistów w danych tematach. Odpowiedzi są rzeczowe i kompetentne.  Zapraszamy do lektury.

Możecie również zgłaszać swoje pytania poprzez formularz kontaktowy. Odpowiemy na 100%!

Autorzy.
Surreal Template Image

 

Co to jest Bluetooth?


Bluetooth – technologia zupełnie nowej bezprzewodowej komunikacji, umożliwiająca połącznie wielu różnych urządzedzeń, jak chociazby komputer, telefon, nawigacja, GPS, laptom, palmtop itp.  Zasięg Bluetooth według specyfikacji to około 10m, ale w praktyce, w otwartym terenie (na zewnątrz), może on wynieść nawet do 200m. Bluetooth wykorzystuje fale radiowe w paśmie ISM 2,4 GHz. 

Bluetooth utożsamiany jest również ze standardem IEEE 802.15 – jednak jest to szersza rodzina standardów sieci bezprzewodowych, bazująca na standardzie Bluetooth, charakteryzująca się niskim poborem energii, niskim kosztem, małymi rozmiarami i zasięgiem sieci, sieci te są zorientowane na komunikację urządzeń w bezpośrednim otoczeniu człowieka. Standard 802.15.1 Zajmuje się konwersją i adaptacją specyfikacji Bluetooth do standardu IEEE, 802.15.2 Rozwiązuje problemy współdzielenia pasma 2,4 GHz ISM (Industry, Science & Medicine), przez Bluetooth oraz IEEE 802.11; 802.15.3 – to tak zwane szybkie sieci WPAN (transfer ponad 20 Mb /s ).

Nazwa technologii została zaporzyczona od przydomka Haralda Sinozębego króla duńskiego który ok. roku 970 yjednocyz wiele plemion skandznawskich i podporządkował sobie Norwegię a tym samym przyczynił się do zjednoczenia rywalizujących plemion z Danii i Norwegii. Wedug twórców Bluetooth, został zaprojektowany, aby "zjednoczyć" różne urządzenia.