Witaj na portalu z odpowiedziami na Twoje pytania!
Co to jest...? Jak zrobić...? Dlaczego...?

Na pewno często zastanawiałeś się co to jest... albo jak zrobić.. Ten portal powstał po to aby móc znaleźć odpowiedzi na takie właśnie pytania.  Odpowiedzi na pytania przygotowany są przez specjalistów w danych tematach. Odpowiedzi są rzeczowe i kompetentne.  Zapraszamy do lektury.

Możecie również zgłaszać swoje pytania poprzez formularz kontaktowy. Odpowiemy na 100%!

Autorzy.
Surreal Template Image

 

Co to jest Spam?


Spam-mail, znany w środowisku informatycznym jako niechciana wiadomość e-mail jest podzbiorem dużej grupy spam, która obejmuje niemal identyczne wiadomości wysłane do wielu odbiorców za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wspólne synonimem spam - określa się niechciane, masowe wiadomości e-mail (UBE). Definicje pojęcia spam zwykle obejmują aspekty e-mail jako niepożądanej wiadomości i wysyłanej luzem. "UCE" odnosi się konkretnie do niepożądanych komercyjnych wiadomości e-mail.

E-mail spam jest stale uprawiane przez internetowych bandytów od początku lat 1990. Sieci botnet, sieci zainfekowanych komputerów służą do wysyłania około 80% spamu na całym świecie. Ponieważ koszty spamu ponosi głównie odbiorca, spam jest niezwykle skuteczny finansowo w stosunku do opłat za reklamy pocztowe.

Status prawny spamu różni się od jednego państwa do drugiego. W Stanach Zjednoczonych, spam został uznany za zgodny z prawem CAN-SPAM Act z 2003 r. pod warunkiem, że wiadomość  przestrzega pewnych ustaleń i specyfikacji. Dostawcy usług internetowych próbowali odzyskać koszty tracone przez spam poprzez pozwy przeciwko spamerom, chociaż były one w większości niewypłacalne mimo wygranej w sądzie.

Spamerzy zbierają adresy e-mail z czatów, stron internetowych, list klientów, grup dyskusyjnych i wirusów. Spam to średnio 78% wszystkich wiadomości e-mail, które są wysłane.